Activitate în cadrul proiectului municipal Europa, casa mea!

Eveniment ce sustine Proiectul “ LABORATORUL MEU SMART”

Stimati profesori, invatatori, parinti si elevi,
Va invitam cu drag in data de 29 februarie 2020, in cadrul scolii noastre, la evenimentul ce doreste sa sustina modernizarea salii de sport prin confectionarea de catre elevi de martisoare, felicitari si dulciuri ce vor fi vandute de catre acestia pentru strangerea de fonduri necesare acestui proiect.

Desfasurarea evenimentului presupune urmatoarele activitati:

• Clasele CP – IV vor expune produsele realizate , sambata, 29 februarie, intre orele 9.30 – 11.30
  • Clasele 0 (grupele pregatitoare) vor organiza expozitia in sala de sport
  • Clasele I-IV vor amenaja expozitia in sala de clasa
  • Clasele V – VIII vor expune martisoare dulci

IMPORTANT :

• Fiecare elev va confectiona un numar de 5 produse ( martisoare, felicitari) pe care le va vinde celorlalti colegi/parinti din clasa lor sau din alta clasa, care vor participa la eveniment;
  • Fiecare clasa va aduce 1-2 tavi de prajituri pe care le va vinde celorlalti colegi/parinti din clasa lor sau din alta clasa, care vor participa la eveniment;
  • Fiecare clasa va confectiona un afis reprezentativ care va fi expus pe usa salii de clasa in vederea sustinerii participarii la eveniment.
  • Fiecare clasa va desemna 2 elevi casieri ce se vor ocupa cu strangerea de fonduri de la colegii lor si transmiterea lor la sfarsitul evenimentului catre casierul desemnat al asociatiei.
  • Clasa care va strange cele mai multe fonduri va avea parte de o surpriza!
    Scopul acestui eveniment este unul caritabil si are in vederea petrecerea unei zile frumoase alaturi de invatatori, profesori, elevi si parinti!

Asociatia Parintilor
Scoala Gimnaziala Ion Heliade Radulescu